Reference

Alžběta Horáková, 25 let, Nový Jičín

(- 6,5 kg čistého tuku, - 10 cm břicho, - 8 cm hýždě, - 6 cm stehno)

Kolikrát si říkám, proč mi lidé pořád říkají, že jsem se úplně změnila a teď, když se dívám na ty fotky a opravdu si porovnám začátek a konec, tak už se nedivím! Ale je třeba se dívat i krůček po krůčku! Obrovské díky patří paní Míši Karafiátové za pomoc a podporu při mém rozhodnutí! 10 let jsem se různými způsoby snažila o zhubnutí, ale nic nepomohlo. Dneska už vím, že 80 % dělá strava a její pravidelnost a 20 % pohyb. Naučila jsem se, co a jak jíst a hlavně jsem díky paní Míši poznala sama sebe, jak funguje mé tělo, mé spalování a taky třeba jaký má ženský cyklus vliv na váhu. Nejde pouze o to, že šla dolů kila, ale s jejich úbytkem šlo nahoru zdravé sebevědomí, vztah sama k sobě a s tím samozřejmě i pozornost okolí. Díky pravidelnosti a zdravé stravě jsem si dala do kupy životosprávu a obrovsky ustoupila i únava a bolesti hlavy! Začalo se dařit, protože když je člověk spokojený sám se sebou, je psychicky a fyzicky v pohodě a má rád sám sebe, projeví se to úplně ve všem. Ještě jednou moc děkuji za podporu a trpělivost a vřele všem, kteří v sobě najdou sílu něco změnit a rozhodnou se se svým životem něco udělat, doporučuji spolupráci s paní Míšou Karafiátovou. Je to člověk, který naslouchá a je ochotna pomoci. Beru to jako jednu ze svých nejlepších investic!

Po 3 měsících
Po 3 měsících

Aleš Švondrk

( - 20 kg za 4 měsíce, - 18cm přes pas, - 12 cm hýždě, - 8 cm stehno)

Já, mladý chlap, člověk, který sportuje, je aktivní…pak příjde rodina, děti, kariera a absolutní změna životního stylu. Důsledek - nadváha a sní spojené zdravotní komplikace, bolavé klouby, zvýšená hladina cukru a cholesterolu. Nemluvě o estetické stránce zevnějšku: „ Jsem ženatý, tak na co být krásný“ !
Stop!!!! Pár minut na internetu a měl jsem jasno. Po domluvě přišla první schůzka u paní Míši. Samozřejmě jsem čekal plné stránky zakázaných pochutin a pamlsků. Je konec mejdanů , bučíčků, klobásek….. Pivo, slivovička, smažené brambůrky - sbohem. Zákazy se však nekonají. Je jen doporučení. Po analýze klienta přišly na míru šité rady a návrhy. Byla to spíš kniha rad, ale přečíst jí nebyl problém. Pravideln&aacu te;, pravidelná, pravidelná strava. A jisté doporučené potraviny ráno, dopoledne, k obědu, odpoledne i večer. Měl jsem pocit, že jím pořád a na záda si musím nainstalovat camel bag. Zvyk!!! Pravidelnost je rutina, pitný režim rutina. K tomu pohyb. Začátek nordic walking - to při sto kilech. Potom běh a posilování s vlastní vahou. A milé povzbuzování, rady ve všech směrech od odborníka paní Míši. Povídat si o všem, co se s tělem děje v průběhu tzv. hubnutí, je podle mě mooc duležité.
A teď ?! Návrat k lezení. Běh v lese. A každodenní těšení se na aktivitu s dětmi a rodinou vůbec. Úsměv zdravotní sestry při předávání výsledku krevních testů je taky odměna, hodnoty cholesterolu i hladiny krevní cukru jsou po dlouhé době opět v optimu (a to bez léků). Zhubnul jsem 20 kilo čistého tuku a cítím se skvěle. Děkuji paní Míše, která je podle mého názoru a viditelných výsledků odborník na svém místě.

Před a po 4 měsících.
Před a po 4 měsících.

Jana Mlčochová, 47 let, Brušperk

(- 12 kg za měsíce, -12 cm pas, - 11cm hýždě, - 8 cm stehno)

Moje motto: Nikdy nejste tak tlustá, ani tak stará, aby přestalo mít cenu se snažit.
Mé povídání začnu asi tím, že jsem si každý den říkala, že se sebou něco musím udělat – „od zítřka“. Před několika lety jsem absolvovala podobné zdravé hubnutí s výsledkem 10 kg dole za 3 měsíce a proto z vlastní zkušenosti vím, že to jde. Žádné diety jsem nikdy nedržela. Pravidla hubnutí jsou jasná, ale znáte to. Jak nad sebou nemáte bič, stále to oddalujete. A tak s postupujícím věkem a po gynekologické operaci kila pozvolně přibývala, já si kupovala větší oblečení, zadýchávala jsem se, vyšší tlak a cholesterol, a pohled do zrcadla mně děsil. Až jsem si řekla dost. Od kolegyně jsem dostala tip na zdravé hubnutí na paní Míšu a její Nutriku a domluvila si schůzku. Po prvním vážení a měření jsem se cítila hrozně a nebezpečný vnitřní tuk byl strašákem. Po analýze klienta jsem dostala k prostudování osobní výživový plán, doporučení na hlavní zásady zdravého stravování, jak sestavit jídelníček, pitný režim a pohybovou aktivitu. Pitný režim, pravidelnost stravy mi nečinily problémy a se sportem jsem byla vždy kamarád – kolo, hory, lyže, plavání. Jen jsem přidala pravidelnost a důslednost. Jak jednoduché – úprava stravy a pohyb! Začala jsem rychlou chůzí, kterou jsem poté prokládala během, nyní už jen běhám. Při nepřízni počasí sednu na rotoped a zacvičím si doma. A jde to skoro „samo“. Chce to jen trochu vůle a vytrvat. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Na každé schůzce jsem byla o něco hubenější a každé setkání s mou výživovou „koučkou“ bylo vždy povzbuzením a další inspirací. Vždy mně pochválila, povídali jsme si o složení potravin, fyzické aktivitě, bez které to prostě nejde, naučila jsem se nakupovat produkty ve zdravé výživě. Jím téměř vše a jídelníček si sestavuji sama. Má radost z výsledků je sdílená i mým manželem a mými syny. Pohyb se stal mým skoro každodenním koníčkem. Za tři měsíce mám dole 12 kg, -13,3 kg čistého tuku, viscerální tuk mi klesl ze 12 na 7, v pase -10cm, přes pupík -12cm, přes hýždě -11cm a přes stehno -8cm. Cítím se skvěle, jsem plná energie, upravil se mi tlak, cholesterol a mám dobrý pocit obléknout si oblečení, do kterého jsem se několik let nevešla. Na závěr musím vyslovit velikou pochvalu a poděkování paní Míše, bez jejíhož laskavého, přátelského, lidského a povzbudivého přístupu bych to určitě sama nedokázala. Změnila jsem dosavadní styl života a chci vytrvat. Je to odbornice na svém místě a je vidět, že práce je zároveň jejím velkým koníčkem. Moc děkuji.


Ivana G.

(38 let, -15 kg, pas – 14 cm, hýždě – 12 cm, stehno – 9cm)

Za poslední tři roky studia při zaměstnání jsem si jen pozvolna uvědomovala, že pomalu a stále přibírám na váze. Jednoho dne jsem s hrůzou zjistila, že už obleču pouze jedny kalhoty. Stále jsem si říkala, že to zvládám, že se přece snažím stravovat zdravě a přijdu na to, kde je chyba. Chybí mi jen pohyb. Až dokončím školu, tak shodím přebytečné kila… Jenže pak se objevil první náznak zdravotních problémů, v každém novém větším oblečení jsem se už ani nepoznávala a nechtěla se fotografovat, protože jsem se na sebe nemohla dívat. Všimla jsem si, že se kolem mne začali objevovat lidé, kteří dokázali shodit. Začala jsem si přiznávat, že si nevím rady. Jednou po náhodném rozhovoru, jsem se dozvěděla o p. Míše Karafiátové a její Nutrice. Během čtrnácti dnů jsem si ji vyhledala na internetu a objednala se. Musím říct, že mě celé shazovaní kil bavilo a stále ještě baví. Hodně jsem se dozvěděla o svém těle, správném kombinování jídla, co do složení a požitého množství bez odvažování každé porce. Motivace rostla s každým shozeným kilem. Začala jsem se orientovat v prodejnách zdravé výživy a objevovat nové kombinace a chutě jídel. Laskavý přístup paní Míši měl své kouzlo a podporoval motivaci. Dnes žasnu, kolik jídel a pochutin mne v různých marketech a bistrech nechává naprosto chladnou. Vybírám si, co budu jíst a vím, že moje tělo plesá nad tímto výběrem. Můj postoj k aktivnímu pohybu prošel rovněž uzdravujícím procesem a pohyb si nenásilně zamilovávám. Z mé půlroční vůle vzešlo tělo mladé energické holky, která se má ráda a ví jak na to. Moje radost z výsledků se mísí s radostí druhých, pro které jsem se stala motivací a sami si našli cestu do Nutriky. Míšo, svou práci děláte skvěle a umíte měnit nejen těla, ale i uzdravovat vědomí na cestě k sebelásce. Děkuji…

Před a po 6 měsících.
Před a po 6 měsících.

Monika B.

(- 15 kg, pas -14cm, hýždě – 18cm, stehno – 13cm)

S váhou bojuji celý svůj život. V pubertě a dospívání jsem při mé výšce 155 cm vážila 50 kg. S přibývajícími léty a po 2 porodech jsem během 20 let přibrala 25 kg. Kila přicházela pozvolna a nenápadně, až jsem si jednoho dne uvědomila, že se na sebe nemůžu ani podívat. Začaly mě bolet nohy, nedokázala jsem ujít delší procházku natož nějakou delší túru, tkaničky u bot se pomalu stávaly problémem a při rychlejší chůzi jsem se zadýchávala. Protože nemám pevnou vůli, tak jsem začala brouzdat po internetu a hledat nějakou dobrou nutriční poradkyni. Když jsem narazila na stránky paní Míši a přečetla si reference, věděla jsem, že je to ta správná poradkyně, kterou hledám. Velmi se mi zamlouvalo, že nenabízí žádné „zázračné“ pilulky nebo koktejly. Úpravou jídelníčku a přidáním pohybu jsem prozatím zhubla 15 kg. Jím téměř všechno, naučila jsem se připravovat si zdravé a chutné jídlo a zjistila, jakou chemii vlastně dobrovolně a téměř nevědomky konzumujeme. Začala jsem více číst etikety na potravinách a dnes už jen tak bezhlavě nenakupuji, co mi přijde pod ruku. Největší odměnou je ten krásný pocit, když na vás úbytek váhy začnou pozorovat známí a kamarádi, skládají vám komplimenty, jak jste šikovná, jak vám to sluší a jak jste omládla. I nadále docházím na Nutriku na konzultace, Míša je skvělá, vždy mě pochválí i za sebemenší úspěch. Tímto ji děkuji za milý přístup.


p. Jašek

No, co k tomu říci….Hodilo by se to celé nějak shrnout a snad i ohodnotit. Je tomu už asi pět let, co moje tělesná váha vyšplhala na hodnotu cca 118 kg a můj zdravotní stav se rovnal katastrofě. Krevní tlak 180/120, nekonečné pocení, zadýchávání, bolesti na hrudi, kloubů, velmi špatný krevní obraz a všechny onemocnění co s takovou váhou souvisí. Klesající sebevědomí, stud a nedůvěra v sama sebe, že to asi nedám, mě denně hlodalo uvnitř. Jednoho dne jsem si ale řekl „A DOST“. Naprostá změna životního stylu musí přijít, jinak to už dlouho mé srdce nevydrží. Pomalu a jistě jsem začal se svým vůbec prvním aktivním pohybem v životě - jízda na kole, chůze s holemi, turistika. Úprava jídelníčku byla nutná, pohyb nestačil. Začal jsem hledat rady a inspirace na internetu a úspěchy se pomalu a jistě začaly dostavovat, váha krásně klesala, konfekční velikost se rapidně měnila a já byl moc spokojený. Touto cestou a svou metodou hubnutí jsem dokázal snížit váhu na úctyhodných 90 kg. Snažil jsem se tuto váhu udržet za každou cenu, ale pak jsem si uvědomil, že mé snahy bez odborné pomoci či vedení jsou k ničem - tělo jen trpí nekonečným hladověním, člověk je náladový, protivný, metabolismus bije na poplach a člověk přichází jen o tak těžce nabyté svaly. Touto cestou se již nikdy nedám! Samozřejmě že po pár měsících se dostavil JOJO efekt a 105 kg bylo nazpět.
Začal jsem tedy zvažovat a hledat nějakou tu odbornou pomoc, abych se zase netrápil hlady. NO A NAŠEL JSEM. Našel jsem na internetu mnoho nutričních poradců v mém okolí, ale nejvíce mě zaujala Nutrika. Chvíli jsem hledal odvahu tam zavolat, ale nakonec jsem se odhodlal, slovo dalo slovo a já měl pevně domluvený termín první mé návštěvy u této moc milé a vždy chápavé mladé paní, která je jistě odborníkem na svém místě. Hned prvně je třeba říci, není potřeba se vůbec ničeho bát, stydět se za své obezitou postižené tělo nebo snad nějakého posměchu a urážek. Paní Míša je opravdový profesionál, který vás bude po celou dobu výživového poradenství podporovat, pomáhat vám a radit s maximálním úsilím dosáhnout vytyčeného cíle. Neměl jsem žádnou drastickou dietu, přísné zákazy či omezování.Vše probíhalo v klidném pohodovém duchu, p.Míša mi vždy vše vysvětlila, upozornila mě na špatné návyky a ukázala ten správný směr v mém budoucím stravování. Vypracovala mi osobní stravovací plán, ve kterém jsem měl částečně i volnou ruku ve výběru pokrmů. HLADY JSEM NIKDY NETRPĚL, spíše jsem pořád jedl a pil. První výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat – můj nový zdravý životní styl mě začal bavit, přináší mi radost z pohybu, zlepšený zdravotní stav a v neposlední řadě mě vždy potěší nižší hodnota na váze. Není to dieta, je to životní styl, co mě p.Míša naučila. Po 4 měsících spolupráce s p. Karafíátovou je moje váha na krásných 85 kg a to jsem ještě nabral 2,5 kg sval. hmoty. Jojo efekt nenastal a vím, že nenastane. Už vím jak na to, základy zdravého stravování mám pevně vryty do paměti a staly se mým běžným denním chlebem. A proto by se jistě hodilo moc poděkovat za její služby, co tak účinně léčí nejen tělo, ale i duši. Moc děkuji a všem doporučuji


Paní Jurečková s rodinou

(- 8 kg, - 13cm přes hýždě, - 7cm stehno,  z 33% tuku na 26%)

Napsat pár řádků do referencí je pro mě opravdu problém. Paní Míša nám změnila život a to nejde napsat do jen do několika řádků. Zkusím vypsat pro mě stěžejní body naší "spolupráce". K paní Míši jsme poprvé přišli s přítelem a 4 dětmi ve věku 11 – 17 let. S každým probrala jeho denní režim, stavovací návyky a zdravotní stav. Na základě toho nám každému zvlášť sestavila jídelníček a upozornila na největší chyby v současném stravování. Velmi cenné to bylo u dětí, které závodně sportují. Paní Míša nám vysvětlila, co se děje s organismem při sportovní zátěži a jaká jídla jsou vhodná před a po tréninku, a nebo po závodu. Děti se rychle naučily, že nesmí na tréninky nebo ráno do školy chodit hladové. Všichni jsme pochopili princip glykemického indexu. Děti byly vždycky po tréninkách hladové a snědly by všechno, co viděly. Míša je naučila, co si mají dát hned po tréninku a co pak jako další jídlo. Návaly hladu a potřeby sníst všechno, co je zrovna po ruce, už nemají. Další cennou radou byly tipy na konkrétní potraviny, takže když teď jdeme do obchodu, tak si umíme vybrat vždy tu zdravější variantu. Každý máme sice svůj jídelníček, ale takový, že chystám stejné jídlo všem, jenom každému upravím např. možství sacharidů apod. Takže mám vlastně ulehčenou práci a nejlepší na tom je, že jim to chutná a zvykají si i na jídla, která by dříve nejedli (ryby, luštěniny, bílý jogurt...). Vůbec už nekupuji žádné sladkosti. Místo toho peču domácí ovesné šušenky, dělám müsli, obilné kaše, nejoblíbenější nedělní snídaně jsou ovesné lívanečky s bílým jogurtem a horkými malinami. V létě jsme si dělali domácí marmeládu, která dětem tak chutná, že už nechtějí žádný jogurt z reklamy, ale jen poctivý bílý, do kterého si dají tu "svou" marmeládu.
K Míši chodíme moc rádi. Investice do 3 měsíčního programu je zanedbatelná v porovnání s přínosem, který to pro nás mělo. Děkuji Míšo za to, co jste nás o stravování naučila, sama bych to nikdy nedokázala. Myslím tím naučit sebe a hlavně děti, které mají vše před sebou, jak je správná životospráva důležitá. Takže jsem si mohla buď koupit nějaké super kozačky (vysněné) a nebo "sezení" u Míši. Kozačky bych za rok za dva obnosila, ale to, co jsme si odnesli z těch sezeních, to máme všichni už navždy.

Zuzana P.

(- 10 kg, břicho - 10 cm, hýždě - 9 cm a stehno  - 6 cm)

Paní Míša je opravdu úžasná koučka při hubnutí. Když jsem šla na první konzultaci s představou dát dolů 10 kg, tak jsem nevěřila tomu, že to půjdu tak hladce. Snažila jsem se už dříve upravit jídelníček, jíst více zeleniny a ovoce, stravovat se lehčí stravou, vyloučit smažené a omezit sladké. Ale hubnout se mi samotné nedařilo. Na doporučení jsem tedy Míšu navštívila, sestavila mi můj výživový plán, dala rady do začátku a mohlo se začít. Díky tomu, že každé jídlo jsem si zaznamenávala, tak mě motivovalo plán neporušovat. Následně jsme s Míšou jídelníček konzultovaly.
Tři měsíce strašně utekly, a výsledky jsou úžasné, dostala jsem se na Váhu, kterou jsem měla asi před 5 lety, začala jsem nosit oblečení, které mi velice dlouho leželo ve skříni. Tímhle Vám chci moc poděkovat. Děkuji za podporu, za jídelníček a rady, které fungovaly, za Vás úžasný přístup a ochotu. Jste úžasná :-)

Paní Alexandra H., 60 let

(- 16 kg, - 20 cm pas, - 14 cm hýždě, - 10 cm stehno)

V poslední době mi šla váha rychle nahoru. Nakonec jsem při výšce 160 cm dosáhla 84 kg. Přidaly se fyzické i psychické obtíže. Byla jsem z toho zoufalá, věděla jsem, že sama to nezvládnu. Nutriku mi poradila kamarádka, které paní Míša také pomohla. Začala jsem docházet na pravidelné konzultace, Míša mi sestavila osobní plán, doporučila potraviny a způsob stravování. Kila šla k mému údivu poměrně snadno dolů, hlavně zpočátku. Stanovily jsme limit 12 kg, který už mám splněný. Rozhodla jsem se, že ještě pár kil shodím, proto občas na konzultace docházím a radujeme se z každého kila. Už to nejde tak snadno, jako zpočátku, ale za ten pocit, že se cítím mnohem líp, to stojí! Proto paní Míše patří velké poděkování – bez ní bych to nedokázala!

Mojmír B., Nový Jičín

(- 19 kg, pas -14 cm)

Vzhledem k vedenému způsobu osobního a profesního života: pracovní nasazení, stres, nepravidelná (spíš jen jedno superjídlo večer) a jednotvárná strava, jsem přibral na váze, kolega v zaměstnání - člověk se stejnými zlozvyky-návyky dostal infarkt. Takže abych neskončil (i když jsem se subjektivně po zdravotní stránce necítil nejhůř) jako on, bylo potřeba začít něco se sebou dělat. Následovalo surfování po netu a kontakt na paní Míšu - m.j. jsem si ji vybral hlavně proto, protože slibovala, že u stravy se nebude konat žádné vážení či měření potravin :-) . Proběhl vstupní pohovor, přeměření a převážení, pak jsme si vyjasnili co musím, co můžu a co nesmím. Byl mi vypracován Osobní výživový plán a začali jsme se mnou něco dělat.. :-) Každé jídlo jsem zapisoval do deníčku, dodržoval jsem časový rozestup mezi jídly a pitný režim, chodil na pravidelné týdenní kontroly a přeměření (převážení) a konzultace k jídelníčku. V podstatě je to velice jednoduché: dát si cíl - hmotnost na kterou se chci dostat, mít trošku vůle a sebekázně (když budu hřešit v jídle, nepodvádím Míšu, ale sebe), trochu pravidelného pohybu ( kolo) a poslouchat dobře míněné rady a doporučení (hlavně se jimi řídit) od Míši. Vím, že to z mé strany nebylo úplně ideální, nedodržoval jsem vše na 100%, ale i tak stál výsledek za to. I když jsem neměl zdravotní problémy a svoji váhu jsem řešil preventivně, cítím se dnes mnohem lépe. Na základě této své osobní zkušenosti mohu každému, kdo chce se svojí nadváhou něco dělat, doporučit paní Míšu, která je odborníkem a člověkem na svém místě, v jednání je vstřícná a vždy pozitivně naladěná. Díky.

Minaříková Božena

(- 9 kg, - 10cm pas, - 10cm hýždě, - 6 cm stehna)

Milá Míšo,
chtěla bych Vám zcela upřímně poděkovat za Váš čas a za Vaši práci, kterou děláte zcela zodpovědně, a myslím, že s láskou. Našla jsem v sobě odvahu se do hubnutí pustit, protože mám sedavé zaměstnání a je mi 46 let a už nejde vše jako ve 30ti :-) Pod Vaším úžasným vedením jsem dokázala na sobě zapracovat a během tří měsíců, kdy jsem i občas zhřešila, jsem zhubla 9 kilo a víceméně to šlo tak nějak samo. Opravdu je třeba upravit jídelníček na míru každému člověku, protože každý má jiné pohybové aktivity. Je taky dobré přidat i cvičení a odměnou je snížení váhy a pocit lehkosti. Jsem moc ráda, že jsem Vás poznala a už se těším na občasné "kontroly", protože se opět uvidíme. Jste osoba na svém místě a dokážete povzbudit a tak nějak přimět k tomu, aby se člověk cítil dobře.

Míšo, moc děkuju za to, co děláte pro lidi a přeji Vám spoustu dalších spokojených a úspěšných klientů.

Tamara Dudková - 60 let, Příbor

(- 13 kg, - 12 cm pas, - 12 cm hýždě, - 8 cm stehno)

Ráda bych touto cestou poděkovala paní Míši Karafiátové za její milý, laskavý a naprosto profesionální přístup během mého pokusu o hubnutí. Nevěřím žádným dietám, protože člověk po nich sice shodí určitá kila, ale pak dvojnásobek přibere. A po padesátce už přibírá i ze vzduchu. Když jsem si u jedné své kolegyně všimla, že viditelně hubne a přitom netrpí hlady, ani si nechystá žádná speciální jídla, požádala jsem ji o informace. A tak jsem se dověděla o Nutrice paní Karafiátové. Ta mi sestavila jídelníček, který byl k mému překvapení velmi pestrý, a obsahoval jídla, která mám ráda. Jenom změnila jeho skladbu, přidala zeleninu, nijak mě nenutila do všech potravin racionální výživy. Největší problém pro mě bylo denní pití 3 litrů tekutin. Po třech měsících jsem to zvládla a dnes s tím nemám potíže. Při pravidelných kontrolách jsem zjišťovala, jak ubývám na váze, lépe se mi dýchá, opět vyjdu do tře tího patra na jeden zátah. Nehladovím, spíše mám pocit, že toho jídla je více jako dříve. Navíc jsem od paní Míši dostala recepty na jídla, která mám ráda. Chce to jen změnit způsob vaření. S výsledkem jsem velmi spokojena, mám 13 kg dolů, velikost šatů o dvě čí sla menší, cítím se lépe. Tak ještě jednou velké díky.

Ilona Hyplová

( - 9 kg za 3 měsíce, pas – 9 cm, hýždě – 7 cm, stehno – 4 cm)

Dlouho jsem hledala někoho, kdo mi poradí, jak jíst, nepřibírat a hlavně hubnout. Na internetu jsem si našla kontakt na paní Míšu a začala docházet na sezení. Paní Míša mi sestavila jídelníček přesně na míru a poradila mi s pohybovou aktivitou. Za 3 měsíce jsem zhubla 9 kg a stále hubnu. Pro všechny, kdo chtějí změnit svůj styl stravování a zhubnout, musím paní Karafiátovou všem doporučit. Je to velice milá a příjemná paní, která umí poradit a hlav ně povzbudit. DĚKUJI

Eliška Martínková

(za 3 měsíce – 11 kg, pas – 16 cm, hýždě – 13cm, stehno – 6 cm)

Se svou váhou bojuju bezmála 10 let. Když jsem se dříve sama snažila držet nějakou dietu, nevydržela jsem ani do oběda a vše porušila. Roky plynula a já stále více „kynula“. Snažila jsem se jíst zdravě, ale vůbec mi to nepomáhalo, spíše naopak. Navíc při rodině, dětech, práci a ještě škole nemám moc volného času a chtěla jsem ho strávit jinak než jen cvičením. Časem mi došlo, že to sama nezvládnu a tak jsem začala chodit k paní Míši. Už od prvního dne jsem byla nadšená. Kila i centimetry se začaly ztrácet před očima, protože mi paní Míša sestavila jídelníček přímo na mě. Dnes jsem lehčí o 12 kilo čistého tuku a k mojí původní váze před mnoha lety už mi moc nechybí, proto docházím k paní Míši dál. Paní Míša je moc hodná a přátelská, proto nemějte strach a jděte do toho, určitě se vám to vyplatí, tak jako mi………

Natálie T.

(- 10 kg, pas – 13 cm, hýždě – 15 cm, stehno – 8 cm)

Šla jsem za paní Míšou s tím, že chci zhubnout.Viděla jsem výsledky na kolegyni, a proto jsem věděla, že to opravdu funguje. Při první schůzce jsme probraly, co mě trápí, a jedno velké téma byly časté kvasinkové infekce, kterými jsem do té doby trpěla velmi často. Jídelníček mi byl proto upraven i na zbavení se tohoto problému. Kvasinky mi od úpravy jídelníčku už nepřišly (a to jsem jimi trpěla i 1x měsíčně). Kromě tohoto jsem zhubla za 3 měsíce 10 kg ,15 cm přes hýždě!!! Chodím darovat krev a již po měsíci mi řekli, že se mi velice zlepšil krevní obraz, což mi udělalo taky velkou radost. Při změně jídelníčku jsem hlady netrpěla, člověk se naučí, jak si připravovat jídlo. Musí se to brát jako celková změna životního stylu, rozhodně to není dieta. Hlavně jdou vidět výsledky i na zdraví, a to je to nejdůležitější.

Veronika M. a Monika D.

(za 3 měsíce - 16 kg tuku, pas – 17 cm, hýždě – 14 cm, stehno – 6 cm) a
(za 3 měsíce – 17 kg tuku, pas – 13 cm, hýždě – 13 cm, stehno – 7 cm)

Na začátku nového roku 2014 jsme se s kamarádkou rozhodly, že navštívíme výživovou poradkyni a konečně zatočíme s naší váhou. Na internetu jsme našly opravdu skvělé ohlasy klientů na paní Míšu. Od prvního okamžiku jsme byly s paní Míšou velice spokojeny – jednak přístupem a jednak složeným jídelníčkem (nic se nemusí vážit, jídla jsou opravdu chutná a člověk nemá pocit hladu). Přesto, že jsme s kamarádkou váhově i typově odlišné, kilogramy nám šly stejně krásně dolů. Vzájemně se s kamarádkou podporujeme v hubnutí i ve cvičení, což je pro každou z nás důležité. Výsledky vidíme na sobě jak my, tak naše okolí, z čehož jsme opravdu nadšené. Proto všem, kteří chtějí opravdu trvale zhubnout, doporučujeme navštívit paní Míšu. Díky ní se cítíme skvěle a opět nám stouplo ztracené sebevědomí. Za což velice děkujeme.

Kristýna Románková, Jeseník n.O.

(- 15 kg, - 16 cm pas, - 15 cm hýždě, - 10 cm stehno)

Po druhém dítěti jsem doufala, že budu mít brzy svou váhu zpátky. Ale rok uplynul a člověk spíš přibíral, než hubl. Tak jsem se obrátila pro pomoc k výživové poradkyni Míši Karafiátové. Díky ní jsem se naučila jíst pravidelně, 5x denně, svačit, přestala jsem sladit i pít sladké limonády, zmenšila jsem porce a ubrala přílohy, tak jak mi řekla a přidala zeleninu, kterou jsem do té doby moc nejedla. Za 4 měsíce jsem shodila neuvěřitelných 15 kg (a to vše v tucích bez úbytku svalové hmoty), 16 cm v pase a 15 cm přes zadek. Paní Míša má velice příjemné vystupování a vždy jsem se na ni mohla obrátit se svými dotazy. Její služby vřele doporučuji všem, kterým se nedaří zhubnout stejně jako předtím mi.

Tereza K., Nový Jičín

( -22 kg, ze 105 kg na 83 kg, 18 cm v pase, 17 cm hýždě, 10cm stehno, ze 45% tuku na 35% tuku)

Už několik let mám problém se svou váhou. Všechny snahy o nějaké diety vždy po 14 dnech skončily. Až letos v lednu jsem se rozhodla navštívit paní Míšu a využít její služby. Díky její pomoci jsem dnes už skoro na své původní váze, cítím se skvěle a hlavně to jde a to bez nějakého hladovění. Bylo mi velice pěkně vysvětleno, co je pro mě vhodné a čemu bych se měla vyhýbat. Jídelníček je pestrý a dá se říct, že vaření je mnohem rychlejší a jídlo je chutnější:-). Pokud mi nějaké suroviny nechutnaly, do ničeho mě nenutila, jídlo je opravdu sestavené jen ze surovin, které mám ráda. Někdy mám pocit, že je toho jídla až moc a stejně pořád hubnu :-). Jsem velice ráda, že jsem k ní tehdy šla a dokázala se dát dohromady. Díky jejímu vřelému přístupu to šlo jedna báseň. Nechodím na konzultace s obavami, jestli jsem zhubla nebo přibrala, ale na každou návštěvu se těším. Takže milé dámy (i pánové) nebojte se a určitě paní Míšu navštivte! Míšo, Vám velmi moc děkuji za váš přístup a těším se na další spolupráci s Vámi.

Kamasová Anička, 62let

( -11 kg, -9 cm v pase, -9cm hýždě, -6cm stehno )

Paní Karafiátovou, specialistku na zdravou výživu, mi doporučila známá, které se za krátkou dobu povedlo zhubnout 8 kg a ještě se k tomu cítila výborně a plná energie. Jelikož jsem však za svůj život zkusila několik diet, byla jsem i k této nabídce skeptická. Při každé dietě, kterou jsem zkusila, mi bývalo zezačátku dobře, ale s postupem času jsem se cítila unavená a vyčerpaná. Po pár dnech jsem to vždy vzdala. Bylo mi většinou těžko a byla jsem vyhladovělá, takže jsem potom začala jíst více a zhubnutá kila se rychle vrátila.
Hned po první schůzce s paní Míšou jsem tušila, že vše bude jiné. Už ten její přístup ke klientům mi dodal odvahu, abych do toho šla. Napsala mi jídelníček přímo na tělo a bylo tam tolik jídla, že jsem nevěřila tomu, že bych mohla vůbec nějaké to kilo shodit. Ze začátku (vážila jsem 86,6 kilo) jsem jedla méně, než jsem měla doporučeno. Nedodržovala jsem doporučené porce, protože jsem měla strach, že když budu tolik jíst, kolik jsem měla, že ještě přiberu…..asi následek bývalých nesprávných diet. Začala jsem sice hubnout, ale nebylo to ono. Hubla jsme více ze svalů a tuků šlo dolů méně. Teprve po několika návštěvách, kdy se mi paní Míša snažila vysvětlit, že více zdravého jídla je lepší než si jídla ubírat, jsem pochopila, že musím začít jíst více. Čím více a pravidelně jsem jedla dle napsaného jídelníčku, tím rychleji šla kila dolů. Začala jsme se cítit plná energie, lehčí a spokojenější. Za 4 měsíce jsem zhubla již 11 kilo a pořád jdu s váhou dolů.
Všem, kteří by se chtěli cítit dobře, zdravě a ještě hubnout, vřele doporučuji setkání s paní Míšou.

Ivo M., 33 let, Nový Jičín

(prozatím - 9kg, - 8cm v pase, z 26% tuku na 21%)

Přišel jsem k paní Míši, abych si upravil stravovací návyky, naučil se správně jíst a hlavně také shodil nějaká kila. V poslední době jsem byl v kolotoči práce, rodina… na správné jídlo a sport nějak nezbýval čas a kila šla pomalu nahoru. Nyní s odstupem času vidím, že to byla správná volba, zajít k výživovému poradci. Je to snad jediná správná věc, kterou můžete udělat, pokud chcete „opravdu chcete“ začít se změnou životního stylu. Už dlouho jsem si říkal, že něco musím dělat, vždy to ale zůstalo u toho “něco“. Míša mě navedla na správnou cestu…správná skladba jídla v kombinaci se sportem.Po konzultaci jsem dostal sestavený jídelníček na míru dle mých tělesných dispozic, bez jakéhokoliv vážení a počítání kalorií. Týdenní kontroly stravy a stavu hubnutí působí velmi motivačně (přeci tam nemůžu přijít bez žádného zlepšení). Denní zapisování stravy zase pomůže člověku, aby si uvědomil, co za celý den snědl a také hlavně vypil. Do té doby jsem vypil tak 1- 1,5 l tekutin a 4 kávy denně. Ráno nesnídal, nesvačil…Míša je velmi energický a pozitivní člověk, který dokáže správně motivovat a hlavně také poradit v oblasti výživy. Ze své osobní zkušenosti můžu rozhodně doporučit… v klidu a pohodě, bez hladovění a trápení to jde skoro samo…no ale pivo a slivovici jsem bohužel omezit musel.

Iveta Chromečková , 44 let, Nový Jičín

( -17 kg za 4 měsíce, -14 cm v pase, -16 cm hýždě, -11 cm stehno, z 38% tuku na 26%)

Hubnutí podle programu p. Karafiátové mi šlo zcela přirozeně, upravila jsem jídelníček a pitný režim a postupně přidávám i fyzickou aktivitu. Jsem velice spokojená, hlavně proto, že nemám hlad a kila i centimetry jdou dolů. Takže tento způsob doporučuji, nejde o nějakou dietu, ale člověk se musí naučit jíst pravidelně 5x denně a funguje to. Cítím se plná energie a po dlouhé době mě konečně neděsí pohled do zrcadla :-)

Vlasta V., 60 let, Nový Jičín

(- 6 kg, - 9 cm pas, - 6cm hýždě)

Paní Míšu doporučuji všem, kteří chtějí zhubnout a nedržet přitom diety s následným JOJO efektem. Paní Míša sestaví jídelníček na míru - nemusíte nic vážit, přepočítávat kalorie. Všechno je založeno na pravidelné stravě - dříve jsem jedla velmi málo a nemohla jsem zhubnout, teď jím pravidelně a mnohem více a kila a centimetry jsou dolů. Navíc oceňují příjemný a kamarádský přístup.

Veronika Silberová, Pustějov

(- 7 kg, - 9cm pas, - 10cm hýždě, - 6cm stehno, z 31% tuku na 23%)

Hezký den všem i já ho mám o pár kilo jednodušší. Díky Míši, která mi pomohla po všech neúspěšných pokusech. Po vypracování jídelníčku mně na míru, bez výživových doplňků, což jsem byla nadmíru spokojená, se konečně váha pohnula směrem dolů. Moc děkuji a určitě doporučuji !!!!!!

Josef Š., Nový Jičín

(- 11kg, - 10 cm pas, - 10 cm hýždě, - 6cm stehno)

Již několikrát jsem se snažil shodit pár kilo a udělat tak něco pro své zdraví, protože vím, že moje váha není ideální. Vždy jsem hubnutí bral velmi negativně jako nutnost, řeholi - odříkání si toho, co mi chutná. Sice jsem vždy pár kilo shodil, ale nakonec jsem vždycky kilogramy začal opět nabírat a dostavil se jojo efekt. Poté jsem se od známých dozvěděl o možnosti navštívit výživového poradce. Od konce srpna jsem začal docházet do poradny k paní Míši Karafiátové. Příjemné prostředí, osobní přístup, ale i odborná prohlídka na začátek, mě přesvědčili o správnosti mého rozhodnutí. Díky poskytnutým radám a materiálům, a díky kontrolám, které probíhají každý týden, jsem bez trápení, jen správným výběrem potravin a dodržováním rad, dokázal zhubnout 11kg za 3 měsíce. Pokračuji v hubnutí dále, protože mě motivuje, jakým tempem se přibližuji ke své ideální váze.

Lidka B., Příbor

( 8 kg, ze 72 kg na 64 kg, 9 cm přes hýždě a 8 cm přes stehna, ze 34% tuku na 28% tuku)

Nikdy jsem neměla potíže s váhou, až v posledním roce jsem přibrala kvůli zdravotním problémům a stresu v práci asi 10 kg a nebyla jsem schopna se jich zbavit. Cítila jsem se velmi nepříjemně a jednoho dne jsem si řekla dost. Sedla k internetu a hledala jsem pomoc. Chtěla jsem změnit svůj životní styl a hlavně styl stravování. Našla jsem si stránky paní Míši Karafiátové a odhodlala se zavolat. Byla jsem mile překvapená hned při první návštěvě přístupem a přátelským prostředím. Za tři měsíce jsem v pohodě zhodila 8 kg (9 cm přes hýždě a 8 cm přes stehna) bez nějakého „mučení“ a počítání kalorií. Díky Míši dnes vím, co mému tělu prospívá a co ne, a že všechno je jenom v hlavě. Děkuji moc Míši a všem, kteří najdou tu odvahu něco trvalého pro sebe udělat, vřele doporučuji!

Marie V., Nový Jičín

( 18 kg, z 97 kg na 79 kg, 10 cm v pase, 12 cm hýždě, ze 43% tuku na 31% tuku)

S výživovým plánem od paní Míši jsem moc spokojená. Díky jejím radám jsem se naučila jinak a zdravěji stravovat. Vyhovuje mi, že si nemusím nic odvažovat a počítat kalorie. Jenom dávat pozor na to, co jím, a kdy to jím. Za čtyři měsíce se mi podařilo zhubnout 18 kg. Hubnutí s paní Míšou bylo velice příjemné, a proto jej všem velmi doporučuji.

Eliška Š. , Vražné

( 15 kg, z 87 kg na 72 kg, 10 cm v pase, 12 cm hýždě)

Dobrý den. Paní Míšu mohu jedině doporučit, je to určitě člověk na správném místě - profesionál, který Vám ukáže a dopomůže k cestě za vysněnou postavou a zlepšením zdravíčka. Mám jen samé pozitivní zkušenosti, je velice ochotná a příjemná, pod jejím vedením mi šla kila dolů jedna dvě a navíc mi skvěle sestavila jídelníček s ohledem na celiakii.

Eliška K. , Mořkov

K paní Míši mě dovedla maminka, která o mě začala mít strach. Je mi 17 let a závodně cvičím voltiž, tudíž je pro mě správná strava velmi důležitá. Nikdy jsem nebyla tlustá, ale byla doba, kdy jsem pár kilo navíc měla, což při sportu není nejlepší. Začala jsem tedy hubnout, podle sebe, internetu, toho co jsem slyšela, různých diet a podobně. Skončilo to u toho, že jsem si na následující den sestavovala jídelníček podle kalorických hodnot, teď už vím, že je to naprostá blbost. Když jsem přišla večer po dvouhodinovém tréninku domů, dala jsem si jen zeleninu a spát jsem šla hladová. Můj fyzický i psychický stav se dost zhoršil. Když to mamka viděla, rozhodla se mě vzít k paní Míši, o které se dozvěděla od kamarádky. Hned po první návštěvě jsem byla nadšená! Začala jsem více jíst, a hlavně jsem se cítila mnohem lépe jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Měla jsem strach, že kila zpátky naberu, to se však vůbec nestalo! Přístup paní Míši je skvělý, nikdy mě do ničeho nenutí, můžu si s ní o všem povykládat a se vším mi pomůže. Všem moc doporučuji! Ale hlavně, Vám, paní Míšo, moc moc Děkuji!

Renata H., Nový Jičín

Již jako dítě jsem byla „oplácaná“. Celý svůj život se snažím držet různé diety od hladovění přes „Mačingovou“, kde jsem došla do fáze, že červenou řepu a fazolové lusky nemůžu ani vidět.... Pokaždé nastal jo-jo efekt a v posledním roce tato situace došla tak daleko, že už jsem neoblékla žádné oblečení z mého šatníku. Rozhodla jsem se tedy, že navštívím nutriční poradkyni, ta mě naučila jak se správně stravovat, jak správně sestavovat jídelníček a co je velmi příjemné, nemusím počítat kalorie a odvažovat potraviny. Zjistila jsem, že i když jím 5 krát denně, tak mám malé porce a můj metabolismus byl zpomalený. Zařadila jsem pohyb do mého každodenního života a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Tímto děkuji paní Míši Karafiátové za velmi milý přístup a všem, kteří mají chuť ve svém životě „něco“ změnit, velmi doporučuji.

Petra V., Šenov u Nového Jičína

Už od malička bojuji s váhou. Nikdy jsem nebyla žádná „křehulka“ a kila navíc mi ani moc nevadila, ale po dětech mi váha vystoupala přes neuvěřitelných 100 kilo a tak jsem se rozhodla, že s tím musím konečně něco dělat. Protože mám slabou vůli a věděla jsem, že sama to nezvládnu, rozhodla jsem se pro hubnutí s odborníkem. Dost jsem se toho bála, ale mile mě překvapilo, že to není žádná hrůza. Nemusela jsem si vážit potraviny, paní Míša mi vše podrobně vysvětlila, v čem dělám největší chyby a co změnit, které potraviny zařadit a které naopak vyloučit z jídelníčku. Po celou dobu programu mi byla velkou oporou, neboť jsem chodila na pravidelné kontroly, kde jsme si vše znovu ujasňovaly apod. Kdykoliv jsem ji poslala mail a nevěděla si s něčím rady, vždy mi rychle odpověděla nebo poslala pár nových receptů a já zas věděla jak dál….Jsem moc ráda, že jsem našla právě ji, protože její optimismus a neustálá podpora mi velmi pomohly při mé snaze zhubnout. Nyní mám zatím 13 kilo dole a můj „boj s váhou“ pořád pokračuje, ale teď už vím, jak na to, a věřím, že kila se mi zpátky již nevrátí. Změnila jsem celkově svůj životní styl…a to je asi ze všeho to nejdůležitější.

Jarmila Š., Starý Jičín

Konzultaci u odborníka na výživu bych doporučila všem, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví a zhubnout nějaké to kilo, které nosí navíc. Patřím k ,,věčným“ dietářkám, takže mám ve svém šatníku 3 konfekční velikosti, které obměňuji podle toho, kolik zrovna vážím:-) Vyzkoušela jsem spousty diet, ale po ukončení jsem si nikdy nedokázala váhu uhlídat. K paní Míši jsem se rozhodla jít okamžitě, jen co jsem zjistila od kamarádky výborné účinky v hubnutí, dokonce se zlepšením zdravotního stavu cukrovky! Paní Míša mi sestavila jídelníček přímo na tělo. Nestačila jsem se divit,co jídla musím za den spořádat a ještě k tomu budu hubnout :-). Přidaly jsme i trošku pohybu a hublo se mi znamenitě, netrpěla jsem hlady - spíše naopak, někdy jsem se do jídla musela nutit, protože pravidelnost je důležitá. Tímto bych chtěla moc poděkovat paní Míši za odborný dohled ve zdravém hubnutí, za trpělivost, povzbuzení a všechny cenné rady :-). A Vám všem, kteří se rozhodnete jít stejnou cestou, přeji hodně štěstí.

Jana G., Nový Jičín

S hubnutím a dietním plánem od paní Míši jsem moc spokojená. Pochopila jsem díky ní hodně věcí, co se týče zdravého stravování. Všem moc doporučuji!

Adriana F., Nový Jičín

Dobrý den, určitě bych poradenství doporučila všem, kteří mají problémy se špatným zdravotním stavem, nedaří se jim zhubnout a zkrátka neví, kde v jídle dělají chybu. Mně Vaše odborné vedení pomohlo hodně. Díky Vám jsem zjistila, proč mám pořád hlad:-) a naučila jsem se jíst takové potraviny, při kterých nepřiberu, a které mě zasytí. Zjistila jsem, že to, co vyhovuje jednomu, nemusí nutně vyhovovat druhému člověku. Je nesmysl držet se přesně podle jídelníčku v časopisech typu Dieta, protože zrovna u těchto typů jídelníčků jsem mívala hlad. Každý fungujeme jinak, a proto doporučuju vyslechnout si rady odborníka, který Vám přesně řekne, jaká strava vyhovuje Vám. Ještě jednou bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaše rady a odborné vedení.

NutriKa

Bc. Michaela Karafiátová
Hoblíkova 491/2, Nový Jičín
Tel.: 737 462 704
E-mail: info@nutrika.cz